środa, 20 marca 2013

Pogoń za księciem na białym koniu
Wielokrotnie byłem proszony w prywatnych wiadomościach o poruszenie tematu czekania na księcia na białym koniu. O tym, że kobiety oczekują ideału, częstokroć przez to odrzucając wielu fajnych facetów, którzy nie pasowali do zawyżonych standardów, a naprawdę byli fajni.

Na pewno jakaś część żeńskiej populacji oczekuje właśnie takiego księcia, jednakże nie jestem skłonny zgodzić się z tezą, iż jest to zjawisko nagminne, obejmujące większość dam.
Książę na białym koniu jest wspaniałą ideą, która gnieździ się gdzieś w tyle głowy i pozwala na uśmiech od czasu do czasu, gdy o nim się pomyśli. To tak samo, jak z wyobrażeniem idealnego ślubu- z białą suknią, kościołem, setką gości i wspaniałą zabawą na weselu. Oczekiwania odnośnie tego i tego są oczekiwaniami w najlepszym wydaniu, nie uznające jakichkolwiek kompromisów i ustępstw. Musi być wspaniale i tak będzie.

Jednakże, jak już ostatnio przypomniałem pewien dobrze znany banał, a teraz go powtórzę- ideałów nie było, nie ma i nie będzie. Nie znaczy to jednak, iż nie można oczekiwać, że zasługuje się na najlepsze. Bo większość ludzi zasługuje na to i to najlepsze powinno ich w życiu spotkać czego z serca im mocno życzę.

Książę na białym koniu, wymuskany wręcz do granic nieprzyzwoitości, charakteryzujący się wszystkimi najlepszymi cechami, jakie są tylko możliwe, stanowi wspaniałą odskocznię od szarej codzienności. Nie tylko dla singielek, bo zdarza się przecież tak, że kobiety zajęte nie rezygnują z rozmyślań o ideałach- często w momencie, gdy tych dobrych cech nie mogą doszukać się w swoim aktualnym partnerze.

Jednak co takiego kryje się w tym księciu? Rzeczywistość jest najzwyczajniej banalna i powszechna dla ogółu. To ktoś, kto kobiety będzie szanował, wielbił je, adorował. Ktoś, kto obdarzy je swoją miłością i zaufaniem i czynami swoimi sprawi, że zostanie to odwzajemnione bez żadnego problemu. Niby nic, a jednak tak wiele.

Dlaczego więc mówimy o tym, jako o bezsensownej pogoni za ideałem? Wyżej wspomniane cechy są wręcz podstawowe dla normalnych oczekiwań. Taki mężczyzna należy się każdej kobiecie. Owszem, są wyobrażenia ponad to, często wykraczające poza granice zdrowego rozsądku. Jednak czy fakt, iż często mężczyzna o wyżej wymienionych cechach się nie zjawia, powoduje, iż staje się właśnie takim księciem? Nie sądzę, żeby taki gatunek męskości wyginął, zatarł się gdzieś w przestrzeni ostatnich lat tak, że takiego to tylko ze świecą szukać.

A jednak wciąż słychać raz po raz przebijające się głosy o tym, iż marzenie o takim człowieku pozostanie niespełnione. I ja się z tym nie zgadzam i uważam to za totalny absurd. Wystarczy się rozejrzeć wokół siebie, a na pewno spotka się osobę w swoim gronie znajomych, która takimi cechami właśnie dysponuje.

Więc czy kobiety przesadzają ogólnie ze swoimi wyobrażeniami i oczekiwaniami? Oczywiście, że nie. Sporadyczne przypadki nie są wyznacznikiem dla całej rzeszy kobiet i nigdy nie będą. Każda kobieta zasługuje na swojego księcia na białym koniu. I nic złego nie będzie w tym, jeżeli ten koń będzie lekko ubłocony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz